Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie
Masz pytania? Zadzwoń: +48 22-30-05-105

Blog PMR Restrukturyzacje

Najnowsze wpisy

Restrukturyzacja rolników. Jakie powinny być propozycje rozwiązań?

    Rozwiązanie problemów polskiego rolnictwa wymaga zintegrowanego podejścia i współpracy między rządem, organizacjami rolniczymi, a samymi rolnikami. Niezbędnymi działaniami jest wprowadzenie stabilizacji cen, obniżenie kosztów produkcji, uproszczenie dostępu do wsparcia, inwestycje w adaptację do zmian klimatycznych oraz promocję rolnictwa wśród młodzieży. To działania wymagające czasu.

A co z rolnikami, którzy tu i teraz są zagrożeni niewypłacalnością i grozi im widmo bankructwa?


czytaj dalej

Zmiana przepisów już od kwietnia 2024 roku

    Czy to realna pomoc dla Przedsiębiorców? Czy w „nowej rzeczywistości” po 15 października 2023 roku Przedsiębiorcom żyje się lepiej? Czy to wystarczy by Przedsiębiorcy odetchnęli?

Cześć przedsiębiorców, których dotyczą zmiany podatkowe pozytywnie odbiera projektowane zmiany. Choć większość nadal jest sceptyczna. Zgodnie z proponowanymi zmianami dotyczą one jedynie części usług branży beauty. Przedsiębiorcy pytają, dlaczego branża beauty a nie np. fotografia. Gdzie analizy ekonomiczne potwierdzające zasadność wprowadzenia tych zmian?


czytaj dalej

Czy Polacy obawiają się zwolnienia? Czy rok 2024 przyniesie zmiany w postrzeganiu naszych obywateli?

    Jak podaje portal money.pl rok 2024 przyniesie szereg działań firm w kierunku zwolnień pracowniczych.

Z badania firmy Randstad wynika, że ponad 55 proc. Polaków obawia się, że kryzys negatywnie wpłynie na ich zatrudnienie 💼 Z kolei utraty pracy boi się blisko co trzeci Polak.


czytaj dalej

Co dalej z Branżą Transportową? Czy Rok 2024 zakończy kryzys w branży?

    Rok 2023 to dla branży transportowej był rok kryzysu. Ochłodzenie gospodarcze sprawiło, że firmy przynosiły straty ❗a część firm musiała skorzystać z postepowania restrukturyzacyjnego, aby utrzymać się na powierzchni

Rok 2024 pokazuje wiele zmian zarówno prawnych jak i finansowych dla branży transportowej. Jak poradzą sobie. Z tymi zmianami małe firmy, których w branży działa bardzo dużo


czytaj dalej

Czy przedsiębiorców stać na upadłość?

    Czy firmy stać na upadłość?  Upadłość tylko dla firm z majątkiem! Co zrobić, kiedy oddalono wniosek o ogłoszenie upadłości firmy? 😧

Rok 2023 pokazał, że upadłość firmy nie jest dla każdego. Ilość oddalonych wniosków o ogłoszenie upadłości jest wręcz przerażająca: Dane GUS. 👉 „Cztery plagi polskiego biznesu” czyli pandemia, Polski Ład, wojna w Ukrainie oraz lawina wzrostu kosztów sprawiły, że sytuacja małych i jednoosobowych firm jest bardzo trudna. W większości podmiotów utrzymują się negatywne oceny koniunktury, a przedsiębiorcy skłaniają się ku pesymistycznym prognozom 📉


czytaj dalej

Rekord zamknięć i zawieszeń przedsiębiorstw

    W 2023 r. z polskiego rynku zniknęła najwyższa w historii liczba firm – aż 220 tysięcy. Zawieszonych działalności było ponad 327 tys. Te liczby krzyczą !!!

Przedsiębiorcy nie mogą udźwignąć bieżących kosztów w firmie. Spada rentowność – Chrońmy Przedsiębiorców


czytaj dalej

Witamy na naszym blogu


   Tutaj krótka prezentacja sensu bloga itd. jakiś krótki tekst wprowadzający lorem ipsum dolor est aemas adespicing elit consectetur.

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque egestas imperdiet libero, vel aliquam neque hendrerit vel. Proin ultricies nunc semper dui rutrum fringilla.

Zapraszamy do lektury!Umów się na bezpłatną konsultację

Zostaw swój kontakt, a nasi specjaliści niezwłocznie skontaktują się z Tobą. Pierwsza rozmowa z doradcą restrukturyzacyjnym jest możliwa także online, nie musisz do nas przychodzić, my przyjdziemy do Ciebie.

+48 22-30-05-105

PMR Restrukturyzacje
PMR Restrukturyzacje @ 2024