Tworząc stronę dedykowaną przeciwdziałaniu gospodarczym skutkom COVID-19, pragniemy dostarczyć Państwu niezbędnych informacji i rozwiązań wspierających ochronę Państwa przedsiębiorstwa. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na kolejnych podstronach.
Pozostajemy cały czas do Państwa dyspozycji i służymy pomocą w przypadku jakichkolwiek pytań związanych z funkcjonującymi już lub wprowadzanymi rozwiązaniami prawnymi i pomocowymi wobec skutków COVID-19, a także wskazaniem właściwego do Państwa sytuacji pakietu instrumentów ochrony przedsiębiorstwa, zarówno w zakresie doraźnych działań, jak też kompleksowego doradztwa restrukturyzacyjnego, uwzględniającego przygotowanie wniosków oraz doradztwo w pozyskiwaniu finansowania pomostowego na restrukturyzację.
W ramach programów wsparcia dla firm poszkodowanych podczas 2 fali pandemii Covid-19, w dniu 26.11.2020 r. rząd przedstawił założenia nowej Tarczy Finansowej PFR 2.0. Jak informuje PFR rozpoczęcie przyjmowania wniosków planowane jest od 15 stycznia 2021 r., pod warunkiem uzyskania przez program notyfikacji Komisji Europejskiej. (...)
W dniu 26.10.2020 roku do Sejmu trafił projekt rządowej pomocy dla branż najbardziej dotkniętych obostrzeniami nakładanymi w związku z COVID-19, zwany Antykryzysową tarczą branżową. (...)
Nowy JPK_VAT z deklaracją obowiązuje od 1 października 2020 roku, co oznacza, że za okresy od dnia 1 października 2020 r. nie będzie możliwości składania deklaracji VAT-7 i VAT-7K oraz ewidencji w inny sposób niż w formie JPK_V7M (w rozliczeniach miesięcznych) i JPK_V7K (w rozliczeniach kwartalnych). (...)
Czasowe zwolnienie ze składek ZUS, wypłacenie świadczeń postojowych oraz powołanie Turystycznego Funduszu Zwrotów to główne punkty podpisanej przez Prezydenta w dniu 22.09.2020 r. tzw. Tarczy antykryzysowej dla turystyki (...)
Doradztwo w zakresie narzędzi prawnych oraz instrumentów ekonomiczno-finansowych przeznaczonych do ochrony przedsiębiorstwa w sytuacji kryzysowej, stanowi od początku podstawę naszej działalności i kompetencji naszego zespołu. (...)
W dniu 16.07.2020 Sejm po rozpatrzeniu poprawek Senatu uchwalił Ustawę o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorców. Uwzględnia ona możliwość wsparcia przez środki publiczne procesów restrukturyzacyjnych w przedsiębiorstwach, podejmujących działania naprawcze w związku z występującymi sytuacjami kryzysowymi. (...)
Tarcza Antykryzysowa 4.0 wprowadza procedurę uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego, jako szczególne dostosowanie przepisów prawa restrukturyzacyjnego do kryzysowej sytuacji przedsiębiorstw. (...)
Na bieżąco szeroko analizujemy dla Państwa możliwości pomocy przedsiębiorcom w przeciwdziałaniu skutkom COVID-19, uwzględniając różnorodne sposoby wsparcia. (...)
W ramach bieżących informacji pomocowych przedstawiamy Państwu rozwiązania programu rządowego zwanego Tarczą Finansową. Program zakłada dofinansowanie w łącznej wysokości ok. 100 mld zł na ochronę miejsc pracy i polskich firm w sektorze mikro-, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. (...)
Nowa rzeczywistość prawna w sferze gospodarczej i społecznej spowodowana wystąpieniem w Polsce stanu epidemiologicznego stała się przyczyną dla przyjęcia nowych rozwiązań prawnych również co do funkcjonowania spółek kapitałowych. (...)
W cyklu informacji związanych z działalnością przedsiębiorstw w sytuacji skutków COVID-19, przedstawiamy Państwu rozwiązania dotyczące płatności ZUS zawarte w obowiązującym od 1 kwietnia 2020 r. pakiecie ustaw składającego się na tarczę antykryzysową i jej nowelizacji, która weszła w życie 17 kwietnia 2020 r. (...)
W cyklu informacji dotyczących możliwości wsparcia przedsiębiorstw wobec skutków COVID-19, przedstawiamy Państwu rozwiązania w zakresie pożyczek i kredytów, wynikające z obowiązującej od 1 kwietnia 2020 r. tzw. tarczy antykryzysowej. (...)
Uchwalona tarcza antykryzysowa (czyli ustawa z dnia 31 marca 2020 r.) wprowadziła szereg udogodnień w zakresie możliwości obradowania organów spółek kapitałowych na odległość. (...)
W cyklu informacji dotyczących możliwości wsparcia przedsiębiorstw wobec skutków COVID-19, przedstawiamy Państwu rozwiązania w zakresie ochrony miejsc pracy, wynikające z obowiązującej od 1 kwietnia 2020 r. tzw. Tarczy Antykryzysowej. (...)
W odpowiedzi na kluczowe zagadnienia związane z bieżącą działalnością przedsiębiorstw, przedstawiamy Państwu zestawienie obecnych rozwiązań pakietu Tarczy Antykryzysowej w zakresie płatności podatków. (...)
Analiza umów pod kątem siły wyższej, zapobieganie ryzykom wynikających z umów, negocjowanie warunków umowy, ich wypowiedzenie bądź rozwiązanie (...)
W Polsce i na świecie prowadzone są różne działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa, a pracodawcy zadają sobie pytania jak pogodzić ochronę danych osobowych z zapewnieniem ochrony zdrowia i ograniczaniem liczby zakażeń. (...)
W związku z pandemią wywołaną wirusem SARS-CoV-2, przedstawiamy przydatne informacje dla funkcjonowania Państwa działalności w tym okresie. (...)
Bez wątpienia ochrona prawna biznesu w dobie kryzysu gospodarczego wywołanego koronawirusem jest bardzo potrzebna, ale bez finansowania pomocowego utrzymanie biznesu będzie bardzo trudne bowiem bez ratunkowego wsparcia płynności nie ma restrukturyzacji, tak jak nie ma leczenia pacjentów bez pieniędzy na wykupienie lekarstw. (...)