Czy 2024 przyniesie zmiany w postrzeganiu naszych obywateli?

Jak podaje portal money.pl rok 2024 przyniesie szereg działań firm w kierunku zwolnień pracowniczych.

Z badania firmy Randstad wynika, że ponad 55 proc. Polaków obawia się, że kryzys negatywnie wpłynie na ich zatrudnienie 💼 Z kolei utraty pracy boi się blisko co trzeci Polak.

👉  Coraz więcej Polaków boi się, że obecna sytuacja ekonomiczna może wpłynąć na ich zawodową karierę. Trudno się temu dziwić – coraz więcej firm w celu redukcji kosztów ogłasza masowe zwolnienia pracowników. To rodzi u wielu powody do niepewności.

👉 Jednocześnie jak podkreślają autorzy badania, na pytanie czy w obliczu trwającego kryzysu gospodarczego pracodawca pomaga sprostać zwiększonym kosztom utrzymania, twierdząco odpowiedziało 47 proc. respondentów. Jak się okazuje, najbardziej oczekiwanymi działaniami na tym polu są kolejno: przyznawanie premii, zapewnienie podwyżek oraz dofinansowania do kosztów związanych z pracą zdalną lub dojazdami.

👉 Coraz więcej Polaków podejmuje także środki zapobiegawcze i postanawia szukać dodatkowego źródła dochodu – w Polsce robi tak co trzeci ankietowany. Pracownicy są także bardziej skłonni do brania dodatkowych godzin pracy, by wspomóc domowy budżet: taką chęć deklaruje 24 respondentów 💰

Więcej na temat wyników badania można przeczytać w artykule @Dziennik Gazeta Prawna.

Jak prognozują branżowcy rynek pracy będzie się zmieniał i już nigdy nie będzie taki sam.

„Silnymi trendami na rynku pracy w 2024 roku będą na pewno coraz głębsze wdrażanie rozwiązań cyfrowych w firmach, robotyzacja i wykorzystanie sztucznej inteligencji na rynku pracy, zmiany w kulturze pracy oraz otwarcie rynku na pracowników z innych kontynentów”.Witamy na naszym blogu


   Tutaj krótka prezentacja sensu bloga itd. jakiś krótki tekst wprowadzający lorem ipsum dolor est aemas adespicing elit consectetur.

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque egestas imperdiet libero, vel aliquam neque hendrerit vel. Proin ultricies nunc semper dui rutrum fringilla.

Zapraszamy do lektury!Umów się na bezpłatną konsultację

Zostaw swój kontakt, a nasi specjaliści niezwłocznie skontaktują się z Tobą. Pierwsza rozmowa z doradcą restrukturyzacyjnym jest możliwa także online, nie musisz do nas przychodzić, my przyjdziemy do Ciebie.

+48 22-30-05-105