DO GÓRY
WRÓĆ
O NAS
O nas
PMR Restrukturyzacje S.A. jest odpowiedzią na pytania przedsiębiorców w kryzysie i sposobem na rozwiązanie ich problemów. Jest konsekwencją realizacji postulatów Polityki Nowej Szansy i sposobem na wdrożenie założeń obowiązującego od dnia 1 stycznia 2016r Prawa Restrukturyzacyjnego.


Poniżej kilka słów o nas:
PMR Restrukturyzacje S.A.
PMR Restrukturyzacje S.A. to dynamicznie rozwijająca się ogólnopolska i transgraniczna kancelaria posiadająca kadrę z wieloletnim doświadczeniem w obszarze wspierania przedsiębiorców zagrożonych niewypłacalnością i niewypłacalnych.

Nasze umiejętności i stale poszerzana wiedza w połączeniu z praktyką, pozwalają nam oferować unikatowe kompetencje i standardy działania. Stawiamy na ciągły rozwój oraz poszerzanie know how, zapewniając członkom naszego zespołu możliwości rozwoju, a naszym klientom wszechstronne wsparcie.

Specjalistyczna i zróżnicowana wiedza i pełne zaangażowanie zespołu naszej kancelarii w połączeniu z wnikliwością i kreatywnością działania sprawiły, że PMR Restrukturyzacje S.A. jest liderem na rynku doradztwa i restrukturyzacji przedsiębiorstw w Polsce.

Potencjał PMR Restrukturyzacje S.A. dostrzegli również inni uczestnicy na rynku krajowym i zagranicą co skutkuje permanentnym rozszerzaniem zakresu i obszaru działania spółki z korzyścią dla naszych Klientów.
Kim jesteśmy?
PMR Restrukturyzacje S.A. to polska firma o zasięgu międzynarodowym, specjalizująca się w doradztwie i restrukturyzacji przedsiębiorstw.

Jesteśmy Zespołem praktyków, którzy połączyli swoje siły i wypracowali skuteczne metody praktycznego wykorzystania inicjatywy ustawodawczej Prawo Restrukturyzacyjne, której celem jest wsparcie przedsiębiorców zagrożonych lub będących w kryzysie.

W skład naszego Zespołu wchodzą osoby, które czynnie uczestniczyły w tworzeniu tych nowatorskich narzędzi wypracowanych dla przedsiębiorców. Współtworzyliśmy ustawę Prawo Restrukturyzacyjne oraz Politykę Nowej Szansy.

Na rynku polskim funkcjonuje znaczna ilość kancelarii prawnych oferujących usługi w zakresie wszelkich dziedzin prawa, w tym również z zakresu prawa restrukturyzacyjnego. Samo doradztwo to jednak nie wszystko. w sytuacji kryzysowej przedsiębiorca wymaga zarówno doradztwa na wielu płaszczyznach jak i wdrożenia pełnego procesu zmian. PMR Restrukturyzacje S.A. nie zajmuje się jedynie obsługą prawną. Zatem kim jesteśmy? Jak możemy pomóc przedsiębiorcom?

Dla osiągniecia sukcesu wspólnie z Klientem budujemy architekturę działań, wskazujemy skuteczne i sprawdzone narzędzia prawne oraz czynnie uczestniczymy w procesie restrukturyzacji. Posiadamy zespól praktyków, licencjonowanych doradców restrukturyzacyjnych oraz współpracujemy z sektorem finansowym, dzięki czemu będąc uczestnikami postępowań restrukturyzacyjnych wdrażamy procesy zmian oraz wskazujemy możliwości pozyskania środków finansowych na bieżącą działalność operacyjną. Mając na uwadze, iż procesy restrukturyzacji w sytuacji kryzysowej przedsiębiorstwa dotyczą wielu obszarów jego działalności PMR Restrukturyzacje S.A. eliminuje przeszkody mające wpływ na kondycje przedsiębiorstw.
Dlaczego my?
PMR Restrukturyzacje S.A. to zespół ludzi, których kompetencje i umiejętności pozwoliły osiągnąć naszej kancelarii wiodącą pozycję na rynku.

Skuteczna realizacja licznych postępowań pozwoliła nam na zgromadzenie unikatowych zasobów wiedzy i doświadczenia, których przedsiębiorca oczekuje od Doradcy Restrukturyzacyjnego. Pozwoliła nam również na zrozumienie i poznanie sposobu podejmowania decyzji istotnych dla naszych Klientów.

Dla naszych klientów:
- wdrażaliśmy i nadal wdrażamy unikatowe procedury sądowe »,
- przeprowadzamy audyt zasobów przedsiębiorstw,
- prowadzimy negocjacje,
- zawieramy umowy typu standstill,
- pozyskujemy nowe źródła finansowania na restrukturyzację,
- pozyskujemy finansowanie na inwestycje w projekty typu distressed assets.
Doradcy restrukturyzacyjni
Wypracowane przez nasz Zespół procedury oraz osiągnięte na wielu płaszczyznach partnerskie relacje z uczestnikami rynku, umożliwiają nam służyć naszym Klientom nie tylko radą ale również czynnie uczestniczyć w realizacji działań, które wspólnie uznamy za niezbędne, dla osiągnięcia celu. Każdy problem inspiruje nas do poszukiwania rozwiązań. Różnorodność doświadczeń i praktyka umożliwia nam dostrzec możliwości działań tam gdzie inni nie widzą już szans na powodzenie.

Specjalistyczna wiedza i pełne zaangażowanie w połączeniu z wnikliwością i kreatywnością działania przynoszą sukces. Naszym Klientom podpowiadamy jak przygotować się do restrukturyzacji, jak połączyć kwestie prawne z ekonomicznymi i jaki model działań naprawczych wybrać, aby uniknąć ryzyk.

Tworzymy architekturę restrukturyzacji i wdrażamy ją razem z naszymi Klientami otaczając wsparciem i nadzorem każdy kolejny etap zmian.
Małgorzata Anisimowicz
Prezes Zarządu, Kwalifikowany Doradca Restrukturyzacyjny
Wykształcenie/Kompetencje:
  • Absolwentka The Polish Open University w Warszawie na Wydziale Zarządzania;
  • Ukończyła Prawo Handlowe i Gospodarcze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego;
  • Kwalifikowany Doradca Restrukturyzacyjny (Licencja Ministra Sprawiedliwości nr 74);
  • Biegły Sądowy Sądu Okręgowego we Wrocławiu, Legnicy, Świdnicy i Jeleniej Górze z dziedziny ekonomii z zakresu oceny propozycji układowych i planów naprawczych, oceny ekonomicznej efektywności procedur upadłościowych i naprawczych oraz prawidłowości dokonanych w tym zakresie czynności, badania i oceny ekonomicznej działań i zaniechań czynności gospodarczych godzących w interesy uczestników obrotu gospodarczego;

Doświadczenie/Projekty:
  • Manager z ponad 14-letnim doświadczeniem w doradztwie biznesowym i restrukturyzacyjnym;
  • Jest współzałożycielem samorządu zawodowego Syndyków Licencjonowanych – Krajowej Izby Syndyków, w której pełniła funkcje Prodziekana Krajowej Izby Syndyków oraz Prezesa Okręgowej Izby Syndyków we Wrocławiu;
  • Przeprowadziła procesy restrukturyzacji licznych spółek, w tym autorski program restrukturyzacji przedsiębiorstw w ramach postępowań upadłościowych w trybie likwidacji. W ramach swojej aktywności zawodowej wprowadzała procedury restrukturyzacji przedsiębiorstw o istotnym znaczeniu gospodarczym oraz mających bezpośredni wpływ na społeczeństwa lokalne w niewielkich aglomeracjach. Z sukcesem przeprowadziła dziesiątki postępowań zarówno w trybie układowym jak i w trybie likwidacji na terenie całej Polski;
  • Autorka licznych publikacji branżowych oraz komentarzy eksperckich z zakresu restrukturyzacji oraz prawa upadłościowego i naprawczego. Współautorka „Ekonomia i prawo upadłości przedsiębiorstw. Zarządzanie Przedsiębiorstwem w Kryzysie”, wydanej pod redakcją naukową dr Sylwii Morawskiej, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Warszawa 2012;

Podróże zarówno te małe jak i te duże. Spędzanie czasu z najbliższymi. Dobra kuchnia. Pies bokser który wabi się Puma.