Rekord zamknięć i zawieszeń przedsiębiorstw

W 2023 r. z polskiego rynku zniknęła najwyższa w historii liczba firm – aż 220 tysięcy. Zawieszonych działalności było ponad 327 tys. Te liczby krzyczą !!!

Przedsiębiorcy nie mogą udźwignąć bieżących kosztów w firmie. Spada rentowność – Chrońmy Przedsiębiorców

Ponad połowa firm w  2023 roku dała podwyżki inflacyjne swoim pracownikom kosztem obsługi bieżących wymagalnych zobowiązań💰 📈. Jak to wygląda w 2024 roku? Inflacja spada, co na to pracownicy?

POMAGAMY PRZEDSIEBIORCOM PRZETRWAĆ TEN TRUDNY OKRES.

Inflacja sprawiła, że bez podwyżek pensji stać nas było na  coraz mniej. Z badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego w 2023 roku wynikało, że 52 proc. firm jednorazowo dało podwyżki pracownikom, a 48 proc. podnosiło je adekwatnie do wzrostu inflacji. Natomiast 30 proc. przedsiębiorców oferuje pracownikom dodatkowy dochód w formie płatnych nadgodzin 🧑‍💼

Czy 2024 będzie lżejszy dla Przedsiębiorców. NIC BARDZIEJ MYLNEGO.

👉 8 podwyżek, które czekają Polaków w 2024 roku

Więcej na ten temat można przeczytać w artykule tutaj.

Płynność przedsiębiorców spada. Pojawiają się zatory płatnicze. Wzrost kosztów, konkurencja, dodatkowe obowiązki, z którymi zmaga się przedsiębiorca (co jak wiemy wpływa na dodatkowe koszty) i nagle pierwsza egzekucja komornicza, zablokowane konta. Dalej scenariusz jest znany.

Znaczna cześć drobnych przedsiębiorców zastanawia się czy to nie jest ten moment, kiedy należy powiedzieć DOŚĆ i zamknąć firmę.

Przedsiębiorcy powinni korzystać z doradztwa biznesowego w zakresie zarówno utraty płynności jak i możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych. Niestety w tym obszarze świadomość jest nikła.

W momencie spadku płynności czy też pierwszych zatorów płatniczych powinniśmy pomyśleć co dalej i z jakiej pomocy skorzystać?

To już jest moment, kiedy firma jest zagrożona niewypłacalnością, czyli moment na rozpoczęcie działania w zakresie uproszczonej restrukturyzacji.Witamy na naszym blogu


   Tutaj krótka prezentacja sensu bloga itd. jakiś krótki tekst wprowadzający lorem ipsum dolor est aemas adespicing elit consectetur.

   Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque egestas imperdiet libero, vel aliquam neque hendrerit vel. Proin ultricies nunc semper dui rutrum fringilla.

Zapraszamy do lektury!Umów się na bezpłatną konsultację

Zostaw swój kontakt, a nasi specjaliści niezwłocznie skontaktują się z Tobą. Pierwsza rozmowa z doradcą restrukturyzacyjnym jest możliwa także online, nie musisz do nas przychodzić, my przyjdziemy do Ciebie.

+48 22-30-05-105