W przypadku przeprowadzania restrukturyzacji, przedsiębiorstwo może dokonać zmian w swoim stanie prawnym, które w świetle obowiązujących przepisów podlegają zgłoszeniu do KRS.
Przykłady informacji, które mogą być widoczne w KRS w kontekście restrukturyzacji, to zmiany w: statucie lub umowie spółki, składzie zarządu; zakresie rodzaju prowadzenia działalności gospodarczej, adresu firmy i jej siedziby.
Ujawnieniu w Krajowym Rejestrze Sądowym podlega także informacja o prowadzonym postępowaniu restrukturyzacyjnym w rozumieniu ustawy Prawo restrukturyzacyjne. Informacja ta ujawniana jest w dziale szóstym w rubryce siódmej „Informacje o postępowaniach restrukturyzacyjnych, o postępowaniu naprawczym, o przymusowej restrukturyzacji lub o objęciu spółki akcyjnej restrukturyzacją i uporządkowaną likwidacją”. Dopiero prawomocne postanowienie o wykonaniu układu stanowi podstawę do wykreślenia wpisów dotyczących układu w księgach wieczystych i rejestrach.
Warto pamiętać, iż w toku postępowania przedsiębiorca występuje w obrocie pod dotychczasową firmą z dodaniem oznaczenia „w restrukturyzacji”. Rozwiązanie to pełni przede wszystkim funkcję gwarancyjną wobec potencjalnych kontrahentów dłużnika.