DO GÓRY
WRÓĆ
ZAKRES NASZYCH USŁUG

Uproszczona restrukturyzacja

Coraz częściej firmy walczą o swój byt i zamiast upadać decydują się na naprawę swojego biznesu. Czynnikami, które w najbliższych miesiącach mogą doprowadzić kolejne firmy na skraj bankructwa są gwałtownie rosnące koszty, galopująca inflacja, czy sytuacja ekonomiczna w kraju. Jednym z rozwiązań wspierających ochronę Państwa przedsiębiorstwa jest uproszczona restrukturyzacja w postaci poza sądowego postępowania – Przyspieszone postępowanie układowe. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na kolejnych podstronach.

Pozostajemy cały czas do Państwa dyspozycji i służymy pomocą w przypadku jakichkolwiek pytań związanych z funkcjonującymi już lub wprowadzanymi rozwiązaniami prawnymi i pomocowymi przy przyspieszonym postępowaniu układowym, a także wskazaniem właściwego do Państwa sytuacji pakietu instrumentów ochrony przedsiębiorstwa, zarówno w zakresie doraźnych działań, jak też kompleksowego doradztwa restrukturyzacyjnego, uwzględniającego przygotowanie wniosków oraz doradztwo w pozyskiwaniu finansowania pomostowego na restrukturyzację.

Dla kogo Uproszczona Restrukturyzacja:
- dla firm w kryzysie, w problemach płynnościowych
- dla firm zagrożonych postępowaniami sądowymi, egzekucyjnymi
- gdy niezbędna jest natychmiastowa ochrona przed egzekucjami
- gdy przedsiębiorca chce ochronić się przed upadłością

Nowa uproszczona restrukturyzacja. Ważne informacje:

1. Uproszczona restrukturyzacja to rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą zrestrukturyzować swoje przedsiębiorstwo szybko i bez udziału sądu. Jej celem jest zawarcie układu z wierzycielami, a w efekcie - uratowanie zadłużonego podmiotu.

2. Postępowania egzekucyjne
Przedsiębiorca jest chroniony przed postępowaniami egzekucyjnymi. Z dniem dokonania obwieszczenia w Krajowym Rejestrze Zadłużonych (KRZ) wierzyciele nie mogą wszczynać postępowań egzekucyjnych i zabezpieczających. Postępowania, które zostały wszczęte przed tą datą ulegają zawieszeniu z mocy prawa.

W czasie postępowania o zatwierdzenie układu wierzyciele nie mogą wszczynać nowych postępowań egzekucyjnych, dotyczących wierzytelności objętej układem.

3. Umowy przedsiębiorcy
Po otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego przedsiębiorstwo zyskuje ochronę przed wypowiedzeniem umów (umowa o kredyt, pożyczkę, leasing, najmu, dzierżawy). Wypowiedzenie strategicznych dla Przedsiębiorcy umów jest niedopuszczalne w trakcie postępowania o zatwierdzenie układu ze skutkiem obwieszczenia.

Pozostajemy w kontakcie:


+48 22-300-51-05
Formularz kontaktowy« WRÓĆ

WYBIERZ USŁUGĘ