Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie
Masz pytania? Zadzwoń: +48 22-30-05-105

Uproszczona restrukturyzacja

     Szukasz szybkiego i skutecznego sposobu na przeprowadzenie restrukturyzacji, który pozwoli Twojej firmie pozbyć się problemów z zadłużeniem? Czy obawiasz się, że Twoja firma będzie zmuszona ogłosić upadłość? Zastanawiasz się czy zamknąć budowane przez lata przedsiębiorstwo? A może widzisz znaczny spadek obrotów i wzrost kosztów?

Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedź brzmi „tak”, to uproszczona restrukturyzacja może być rozwiązaniem dla Ciebie! Jesteśmy tutaj, żeby Ci pomóc! Razem możemy wypracować rozwiązanie dla Twojej firmy.

wypełnij ankietę - odbierz analizę

Zapewniamy pomoc przedsiębiorcom

+48 22-30-05-105

Zapraszamy do kontaktu

Chcemy Ci pomóc
- na każdym etapie uproszczonej restrukturyzacji

 • Przygotujemy dla Ciebie analizę finansową przedsiębiorstwa, czyli zweryfikujemy szczegółowo sytuację Twojej firmy, aby zorientować się jakie ma problemy i potrzeby
 • Sporządzimy dla Ciebie plan restrukturyzacyjny, gdzie wspólnie zaplanujemy dalszą drogę dla Twojego przedsiębiorstwa
 • Podejmiemy negocjacje z Twoimi wierzycielami, aby wypracować dogodne warunki spłaty Twoich zobowiązań
 • Zapewnimy pełne wsparcie w czasie trwania postępowania i podczas wykonywania układu
 • Licencja doradcy restrukturyzacyjnego uprawnia nas do pełnienia funkcji nadzorcy układu w uproszczonej restrukturyzacji

wypełnij ankietę - oddzwonimy

Wspieramy przedsiębiorców

Kim jesteśmy?

Jesteśmy kancelarią, której nadrzędnym celem jest pomoc przedsiębiorcom w trudnych sytuacjach. Od wielu lat prowadzimy postępowania restrukturyzacyjne.

Do Waszej dyspozycji mamy licencjonowanych doradców restrukturyzacyjnych, a także zespół ekspertów z zakresu komunikacji, finansów, prawa i zarządzania kryzysowego.

wypełnij ankietę - odbierz analizę
+48 22-30-05-105

Zapraszamy do kontaktu

PMR w mediach

9
lat na rynku

100
postępowań

1000
klientów

Ważne informacje dot.
uproszczonej restrukturyzacji

+48 22-30-05-105

Zapraszamy do kontaktu

Studium przypadku

Sprawnie przeprowadzona restrukturyzacja w branży transportowej

Opis problemu

Przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą w branży transportowej miał problemy finansowe w związku z sytuacją pandemiczną, a następnie wojną w Ukrainie. Przedsiębiorca był w sytuacji zagrożenia wypowiedzenia umów kredytów, które sprawiłyby, że z dnia na dzień mógłby być dłużny bankom kwotę przekraczającą 1.000.000 zł.

zobacz rozwiązanie

Rozwiązanie

Przedsiębiorca zdecydował się skorzystać z usługi restrukturyzacji firmy, dostarczonej przez naszą specjalistyczną kancelarię wraz z zespołem doradczo – finansowym. Główne kroki podejmowane w procesie restrukturyzacji:

 • Analiza sytuacji finansowej: Nasz zespół przeprowadził wnikliwą analizę sytuacji finansowej przedsiębiorstwa mając na uwadze przepływy firmy jak i posiadany majątek. To pozwoliło nam zrozumieć, gdzie występują problemy oraz które zobowiązania są największym zagrożeniem.
 • Negocjacje z wierzycielami: Rozpoczęliśmy negocjacje z wierzycielami przedsiębiorcy, którymi w tym przypadku były banki. Negocjacje miały na celu wypracowanie takich warunków spłaty zobowiązań, które były dla niego możliwe do zrealizowania, a jednocześnie były atrakcyjne dla wierzycieli.
 • Plan restrukturyzacji: Przygotowaliśmy plan restrukturyzacyjny w oparciu o wcześniejszą analizę, który zakładał optymalizację kosztów, nową strategię marketingową oraz podjęcie nowych zleceń na rynku
zobacz rezultaty

Rezultaty

Przedsiębiorca zdecydował się skorzystać z usługi restrukturyzacji firmy, dostarczonej przez naszą specjalistyczną kancelarię wraz z zespołem doradczo – finansowym. Główne kroki podejmowane w procesie restrukturyzacji:

 • Poprawa płynności finansowej: Dzięki zawarciu układu z wierzycielami, firma zyskała czas na spłatę zobowiązań i uniknęła postępowań egzekucyjnych jak również konieczności ogłoszenia upadłości
 • Zwiększenie obrotów: Wdrożone środki restrukturyzacyjne pozwoliły przedsiębiorcy na obniżenie kosztów stałych oraz zwiększenie efektywności operacyjnej, co przełożyło się na wzrost zysków
 • Stabilność długoterminowa: Dzięki obranej w planie restrukturyzacyjnym drogi rozwoju i kontynuacji prowadzonej działalności, firma jest teraz w stabilnej sytuacji, odpornej na zewnętrzne zmiany na rynku

Ten przykład pokazuje, że profesjonalnie przeprowadzone postępowanie restrukturyzacyjne może pomóc przedsiębiorcom w trudnej sytuacji finansowej odzyskać stabilność i poprawić swoje dotychczasowe osiągi.

Na dzień dzisiejszy przedsiębiorca w rozmowie z nami stwierdził, że żałuje, że nie zdecydował się na to rozwiązanie rok temu. To oszczędziłoby mu wielu stresów, przez które nie spał nocami, a teraz jest spokojny o swój biznes i perspektywy na przyszłość.

wróć do opisu sytuacji

Sprawdź bezpłatnie,
czy Twoja firma może się oddłużyć

  Wypełnij ankietę

  Twoje odpowiedzi na kilka istotnych pytań pozwolą nam przygotować dla Ciebie bezpłatną analizę oraz określić, czy Twoja firma może rozpocząć uproszczoną restrukturyzację.

  Jaka formę działalności prowadzisz?

  Zaznacz jaką prowadzisz działalność.

  Jakie jest łączne zadłużenie Twojej firmy?

  Ilu masz orientacyjnie wierzycieli?

  Czy Twoją sprawą zajmuje się komornik?

  Jak masz na imię?

  Twój numer telefonu do odbycia bezpłatnej konsultacji

  Nasz ekspert zweryfikuje Twoją możliwość do przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego. W przypadku błędnych danych nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować.

  Na jaki adres e-mail wysłać wynik analizy?

  Masz pytania? Potrzebujesz dodatkowych informacji?
  Porozmawiajmy. Konsultacja jest bezpłatna.

  +48 22-30-05-105

  Zapraszamy do kontaktu

  Kontakt z nami

   Administratorem Państwa danych osobowych, które zostały umieszczone w formularzu kontaktowym, jest PMR Restrukturyzacje S.A. z siedzibą w Warszawie. Przekazane dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na Państwa zapytanie. Informacje o Państwa prawach, podstawie prawnej przetwarzania danych osobowych oraz okresie ich przechowywania »znajdują się tutaj.
   PMR Restrukturyzacje
   PMR Restrukturyzacje @ 2024