Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z dużym ryzykiem. W ramach działalności operacyjnej czy też finansowej zaciągane są liczne zobowiązania, co w zasadzie jest niezbędne celem wypracowania założonego celu inwestycyjnego. Nie sposób jest prowadzić firmy i nie zaciągać żadnych zobowiązań.
Część z nich powstaje mimowolnie, z mocy samego prawa, jak chociażby obowiązkowe składki ZUS czy zobowiązania podatkowe. Etiologia powstawania zadłużeń i braku możliwości ich terminowej spłaty jest bardzo złożona. Jednak w momencie wystąpienia stanu niewypłacalności warto skorzystać z postępowania upadłościowego. Stanowi ono odpowiedź na pytanie jak pozbyć się długów przedsiębiorstwa.
[video1 link=”/wp-content/uploads/2024/06/20240612-jak-pozbyc-sie-dlugu.mp4″ title=”Jak mogę pozbyć się długów?” user=”user-image-04″]
Postępowanie upadłościowe przedsiębiorstwa w formie likwidacyjnej prowadzi do sprzedaży majątku firmy i przeznaczenia uzyskanych środków na pokrycie kosztów postępowania i spłatę zobowiązań. Niemniej jednak niezmiernie częstym zjawiskiem jest, to iż zobowiązania firmy w znacznej mierze przewyższają majątek firmy. Co więc zatem dzieje się z niespłaconymi zobowiązaniami? Czy dłużnik musi je uregulować po zakończeniu postępowania upadłościowego? Niekoniecznie. Istnieją narzędzia, dzięki którym możesz umorzyć pozostałe zobowiązania i uwolnić się od konieczności ich spłaty.
Nasi eksperci doradzą Tobie co i kiedy należy zrobić, aby to osiągnąć, a także przygotują dla Ciebie odpowiednie dokumenty.