Lawina niewypłacalności firm w Polsce? Eksperci ostrzegają
Skokowe podwyżki cen energii, drożejące paliwo i rosnąca inflacja – to kluczowe czynniki, które w opinii ekspertów PMR Restrukturyzacje wkrótce doprowadzą do niewypłacalności – w zależności od sytuacji pandemicznej – od 2 do 4 tysięcy przedsiębiorstw w Polsce. Wzrost kosztów działalności może sprawić, że liczba restrukturyzacji znów osiągnie rekordowy poziom, który już teraz jest najwyższy w historii.
– Cieszyć może fakt, że firmy coraz częściej walczą o swój byt i zamiast upadać decydują się na naprawę swojego biznesu. Liczba postępowań jest jednak przygniatająca i niewiele dziś wskazuje, by w najbliższym czasie tendencja wzrostowa miała się odwrócić. Czynnikiem, który w najbliższych miesiącach może doprowadzić kolejne firmy na skraj bankructwa, są gwałtownie rosnące koszty pracy, które w bliskiej perspektywie najmocniej odczują małe i średnie firmy, często nieposiadające żadnego zaplecza finansowego – komentuje dla serwisu Interia Biznes Małgorzata Anisimowicz, prezes zarządu PMR Restrukturyzacje i kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny.
Publikacja w serwisie Interia Biznes z komentarzem eksperckim Małgorzaty Anisimowicz, prezes zarządu PMR Restrukturyzacje i kwalifikowanego doradcy restrukturyzacyjnego.

Menu
Zobacz również
- Grupa Volkswagen wciąż zmaga się z kryzysem w łańcuchach dostaw
- Co czwarty pracownik w fabryce silników elektrycznych w Tarnowie straci pracę
- Na skutek kryzysu mikrofirmy szukają finansowania z zewnątrz
- Pełne magazyny, puste portfele – tak wygląda obecna sytuacja polskich rolników
- Polacy zamykają i zawieszają firmy
- Kryzys w branży transportowej
- Kryzys po cichu uderza w zakłady mleczarskie
- Branża drzewna alarmuje, że na rynku polskiego drewna panuje kryzys
- Potężny kryzys na rynku mieszkaniowym
- Przez polską gastronomię przechodzi tsunami
dowiedz się więcej»