Lawina niewypłacalności firm w Polsce? Eksperci ostrzegają

Skokowe podwyżki cen energii, drożejące paliwo i rosnąca inflacja – to kluczowe czynniki, które w opinii ekspertów PMR Restrukturyzacje wkrótce doprowadzą do niewypłacalności – w zależności od sytuacji pandemicznej – od 2 do 4 tysięcy przedsiębiorstw w Polsce. Wzrost kosztów działalności może sprawić, że liczba restrukturyzacji znów osiągnie rekordowy poziom, który już teraz jest najwyższy w historii.
– Cieszyć może fakt, że firmy coraz częściej walczą o swój byt i zamiast upadać decydują się na naprawę swojego biznesu. Liczba postępowań jest jednak przygniatająca i niewiele dziś wskazuje, by w najbliższym czasie tendencja wzrostowa miała się odwrócić. Czynnikiem, który w najbliższych miesiącach może doprowadzić kolejne firmy na skraj bankructwa, są gwałtownie rosnące koszty pracy, które w bliskiej perspektywie najmocniej odczują małe i średnie firmy, często nieposiadające żadnego zaplecza finansowego – komentuje dla serwisu Interia Biznes Małgorzata Anisimowicz, prezes zarządu PMR Restrukturyzacje i kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny.

Publikacja w serwisie Interia Biznes z komentarzem eksperckim Małgorzaty Anisimowicz, prezes zarządu PMR Restrukturyzacje i kwalifikowanego doradcy restrukturyzacyjnego.

Artykuł ukazał się w serwisie Interia Biznes, dnia 22 października 2021 r. Zapraszamy do zapoznania się z jego pełną wersją:»Lawina niewypłacalności firm w Polsce? Eksperci ostrzegają