10 rzeczy, które warto wiedzieć o upadłości konsumenckiej

Wbrew obiegowym opiniom upadłości konsumenckiej nie należy się bać. Dla dłużnika, który nie jest w stanie spłacić podjętych kredytów, nękanego egzekucjami i opędzającego się od komorników, to jedyna szansa na wyjście ze spirali długów.
Zanim jednak wystąpimy do sądu o upadłość, warto wiedzieć, jak się do niej przygotować, żeby uniknąć błędów i przykrych konsekwencji prawnych.
Celem upadłości konsumenckiej jest oddłużenie konsumenta, a zaspokojenie wierzycieli przesunięte jest na drugi plan. I tym się różni upadłość konsumencka od upadłości firm. To często pozwala dłużnikom wyjść z szarej strefy i rozpocząć „drugie życie”. Co zatem warto wiedzieć o tej procedurze?

10 rzeczy, które warto wiedzieć o upadłości konsumenckiej – artykuł poradnikowy w serwie di24.com.pl autorstwa Małgorzaty Anisimowicz, prezes zarządu PMR Restrukturyzacje i kwalifikowanego doradcy restrukturyzacyjnego.

Artykuł ukazał się w serwisie Dziennik Internautów (di24.com.pl):dnia 01 października 2021 r. Zapraszamy do zapoznania się z jego pełną wersją:» 10 rzeczy, które warto wiedzieć o upadłości konsumenckiej