Hawe Telekom zamierza współpracować z Huawei Polska

Mediatel i jego spółka zależna Hawe Telekom podpisały list intencyjny z Huawei Polska dotyczący współpracy w zakresie wsparcia technologicznego, handlowego oraz finansowego. Podpisanie szczegółowej umowy planowane jest do końca maja – poinformował Mediatel w komunikacie.

Spółki zapowiadają ścisłą współpracę na rynku polskim. Zakłada ona m.in. aktywne wsparcie ze strony Huawei w rozwoju grupy Hawe.

– „Chcemy wykorzystać nasze unikalne doświadczenie w pracy z polskimi firmami telekomunikacyjnymi. (…) będziemy pomagać w znalezieniu partnerów, którzy mogliby wesprzeć finansowo projekty i działania grupy kapitałowej Hawe. Wierzymy, że przyczyni się to do zwiększenia naszego udziału w polskim rynku w zakresie rozwiązań dla infrastruktury telekomunikacyjnej” – powiedział cytowany w komunikacie Johnny Zhang, dyrektor Enterprise Business Group w Huawei Polska.
– „Jestem przekonany, że pozyskanie tak silnego partnera wzmocni siłę rynkową Hawe Telekom. Oczywiście, na tym etapie naszego rozwoju najważniejszy jest dla nas aspekt potencjalnego pozyskania nowego finansowania dla grupy kapitałowej Hawe. Pozwoliłoby to firmie na szybki wzrost, zwiększenie przychodów, a także efektywniejsze zaspokojenie oczekiwań naszych inwestorów” – dodał Paweł Paluchowski, prezes Mediatela.

Współpraca technologiczna ma obejmować m.in. certyfikację i szkolenie personelu Hawe Telekom w zakresie serwisowania oraz wdrażania technologii Huawei, a także stworzenie ośrodka szkoleniowo-referencyjnego na bazie zasobów infrastruktury telekomunikacyjnej polskiej firmy. Strony porozumienia zakładają również wspólną realizację projektów w ramach ogłaszanych przetargów, np. dotyczących rozbudowy infrastruktury telekomunikacyjnej.
Mediatel i Huawei planują podpisać szczegółową umową dotyczącą długoletniego partnerstwa.

Materiał ukazał się w serwisie biznes.pap.pl:

dnia 28 marca 2017:
» Mediatel i jego spółka zależna Hawe Telekom podpisały list intencyjny z Huawei Polska