Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Aktualności

PMR w mediach: 1640

Mali przedsiębiorcy w dużych kłopotach. Jest znacznie gorzej niż rok temu

Tylko 5 proc. mikro i małych przedsiębiorstw twierdzi, że łatwo jest prowadzić biznes w Polsce. Natomiast aż 79 proc. uważa, że to obecnie trudne lub bardzo trudne. Takie wnioski płyną z ostatniego badania inFakt Indeks, ilustrującego nastroje właścicieli firm 🔍

Na trudną sytuację małych przedsiębiorstw ma wpływ wiele czynników m.in. kryzys energetyczny, inflacja oraz wojna w Ukrainie.

W ostatnim czasie zwiększyła się składka na ZUS przedsiębiorcy. Bez względu na to, czy firma zarobiła czy nie, musi odprowadzić co miesiąc ponad 1800 zł składek na ZUS i NFZ. W związku z tym wiele przedsiębiorstw boryka się z lawinowym wzrostem kosztów działalności.

W związku z tym, Rada MŚP próbuje przekonać polityków do wprowadzenia w Polsce dobrowolnych składek na ubezpieczenia społeczne przedsiębiorców. Takie rozwiązanie obowiązuje w Niemczech i zdaniem przedstawicieli firm powinno być także wprowadzone w naszym kraju.

Więcej na ten temat można przeczytać w artykule serwisu Bankier.pl

Artykuł ukazał się w Bankier.pl, dnia 30 marca 2023 r. Zapraszamy do zapoznania się z jego pełną wersją:»Mali przedsiębiorcy w dużych kłopotach. Jest znacznie gorzej niż rok temu

PMR w mediach

9+
lat na rynku

100+
postępowań

1000+
klientów

Formularz kontaktowy

  Administratorem Państwa danych osobowych, które zostały umieszczone w formularzu kontaktowym, jest PMR Restrukturyzacje S.A. z siedzibą w Warszawie. Przekazane dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na Państwa zapytanie. Informacje o Państwa prawach, podstawie prawnej przetwarzania danych osobowych oraz okresie ich przechowywania »znajdują się tutaj.

  Zadzwoń:
  +48 22-30-05-105
  +48 22-30-05-106 (fax)

  Napisz:
  kancelaria@pmr-restrukturyzacje.pl

  Odwiedź nas:
  ul. Prosta 70
  00-838 Warszawa

  Godziny przyjęć interesantów:
  Pon-Pią: 9:00 - 13:00
  Środa: 13:00 - 16:00

  Znajdź nas na Facebooku

  Znajdź nas na Instagramie

  PMR Restrukturyzacje S.A. @ 2024

  pl_PLPolish