Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie
Masz pytania? Zadzwoń: +48 22-30-05-105

Co to jest restrukturyzacja firmy?

Restrukturyzacja działalności gospodarczej jest procesem wyspecjalizowanych działań, które mają zapobiec ogłoszeniu upadłości firmy. Polega ona na zawarciu ugody z wierzycielami, oczywiście po przedstawieniu planów restrukturyzacji przedsiębiorstwa. Ponadto takie działania pozwalają chronić przedsiębiorcę, a także jego majątek.

Jest to jedno z wyjść, gdy w grę wchodzi niewypłacalność firmy lub gdy przewidujesz, że niebawem pojawią się poważne problemy finansowe. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem firmy jednoosobowej, czy zarządzasz spółką jawną, w przypadku kłopotów finansowych warto zwrócić się po pomoc do specjalisty i w odpowiednim czasie przeprowadzić restrukturyzację, aby uniknąć upadłości firmy.

Małgorzata Anisimowicz
-----

Restrukturyzacja firmy - ratunek przed niewypłacalnością

Jeśli masz dosyć zastanawiania się, co to jest restrukturyzacja przedsiębiorstw, od czego zacząć i jak się tym zająć, żeby pojawiły się efekty – dobrze trafiłeś! Pomoc zadłużonym firmom jest nam dobrze znana! Nie musisz obawiać się nieznajomości prawa, wesprzemy Cię na każdym etapie.

W ramach działań związanych z restrukturyzacją działalności gospodarczej kancelaria restrukturyzacyjna powinna przygotować nowy plan spłaty zobowiązań – takie postępowanie stanowi pomoc zadłużonym firmom.

Postępowanie restrukturyzacyjne pozwala na wstrzymanie działania komorników skarbowych i sądowych. Restrukturyzacja zarówno jednoosobowej działalności gospodarczej, jak i spółek osobowych (np. spółki jawnej) pozwala na odzyskanie płynności finansowej poprzez odblokowanie środków na bieżącą działalność gospodarczą (obniżenie zadłużenia przedsiębiorstw).

Restrukturyzacja firmy umożliwia również dalszą możliwość zarabiania. By świadczyć usługi restrukturyzacyjne w firmie konieczna jest znajomość prawa restrukturyzacyjnego. Pomocna może okazać się więc nasza kancelaria, której przedmiotem działania jest właśnie restrukturyzacja i upadłość przedsiębiorstw.

Korzyści z restrukturyzacji
 • wstrzymanie egzekucji komorniczych nawet w kilka dni
 • ochrona przed egzekucją na kilka lat
 • zakaz wszczynania nowych postępowań egzekucyjnych
 • obniżenie salda zadłużenia nawet o 50%
 • przywrócenie możliwości zarabiania
 • ochrona majątku
 • zakaz ustanawiania hipotek przymusowych
 • zawieszenie płatności rat kredytowych


Jakie są rodzaje postępowań restrukturyzacyjnych?

Postępowanie o zatwierdzenie układu

Postępowanie przewidziane jest dla dłużników, którzy są w stanie samodzielnie, przy wsparciu doradcy restrukturyzacyjnego i bez udziału sądu zebrać głosy wymaganej większości swoich Wierzycieli, popierających warunki układu:


czytaj dalej»
Postępowanie układowe

Postępowanie prowadzi się, gdy wierzytelności sporne przekraczają próg 15% i wobec tego konieczne jest sądowe rozstrzygnięcie sporów i uznanie wierzytelności lub ich nie uznanie.


czytaj dalej»
Postępowanie sanacyjne

Postępowanie jest dedykowane do najtrudniejszych sytuacji w jakich znalazły się przedsiębiorstwa. Sytuacji, które wymagają głębokiej restrukturyzacji, operacyjnej, prawnej i finansowej.


czytaj dalej»

Jak przebiega proces uproszczonej restrukturyzacji

 • 1
  Zawarcie umowy z doradcą restrukturyzacyjnym
 • 2
  Sporządzenie Wstępnego Spisu Wierzytelności oraz Planu Restrukturyzacyjnego
 • 3
  Obwieszczenie w KRZ o otwarciu postępowania
 • 4
  Rozesłanie propozycji układowych - głosowanie nad układem
 • 5
  Wniosek o zatwierdzenie układu
 • 6
  Prawomocne zatwierdzenie ukłądu, wykonanie układu

Restrukturyzacja działalności gospodarczej
– ratunek przed upadłością

Postępowanie restrukturyzacyjne zarówno sanacyjne, układowe, jak i o zatwierdzenie układu może dotyczyć praktycznie wszystkich przedsiębiorców. Oddłużanie przedsiębiorstw to opcja restrukturyzacji dla firmy jednoosobowej, spółki z o.o., jawnej, akcyjnej, a także cywilnej. Jest to rozwiązanie zarówno dla dużej firmy transportowej, jak i małego sklepu spożywczego.

Prawo restrukturyzacyjne mówi, że z postępowania restrukturyzacyjnego może skorzystać każda firma, która znajduje się w stanie niewypłacalności lub czuje, że istnieje duża szansa, że taki stan się niedługo pojawi. Restrukturyzacje firm mogą dotyczyć zupełnie różnych form zadłużeń. Są uznawane za deskę ratunkową, która chroni przed ogłoszeniem upadłości, ponieważ ich celem jest przywrócenie przedsiębiorstwom możliwości zarabiania, a także ochrona majątku.

Musisz jednak pamiętać, że w takich sytuacjach najważniejszy jest czas! Im szybciej zaczniesz działać, tym więcej można zyskać. Oddłużanie przedsiębiorstwa to jednak nie wszystko, ważne jest także, aby ochronić majątek i zminimalizować swoje zobowiązania. Postępowanie restrukturyzacyjne to jedyne słuszne rozwiązanie dla firm w kryzysie.

Zadzwoń, a porozmawiamy o Twojej sytuacji!

Kliknij i odbierz bezpłatną konsultację

Chcesz wiedzieć więcej?

Umów się na bezpłatną konsultację z ekspertem

  Administratorem Państwa danych osobowych, które zostały umieszczone w formularzu kontaktowym, jest PMR Restrukturyzacje S.A. z siedzibą w Warszawie. Przekazane dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na Państwa zapytanie. Informacje o Państwa prawach, podstawie prawnej przetwarzania danych osobowych oraz okresie ich przechowywania »znajdują się tutaj.  Zadzwoń:
  +48 22-30-05-105
  Odwiedź nas:
  ul. Prosta 70
  00-838 Warszawa

  Godziny przyjęć interesantów:
  Pon-Pią: 9:00-13:00
  Środa: 13:00-16:00

  Znajdź nas na Facebooku

  PMR Restrukturyzacje
  PMR Restrukturyzacje @ 2024
  pl_PLPolish