Postępowania upadłościowe ma wpływ na wiele obszarów dotyczących działania upadłego przedsiębiorstwa. Skutki ogłoszenia upadłości mogą rozciągać się na czynności podjęte przez przedsiębiorców w okresie przed ogłoszeniem upadłości, w trakcie trwania postępowania upadłościowe, a także po jego zakończeniu. Niejednokrotnie pojawiają się pytania i wątpliwości, gdyż sprawa każdego przedsiębiorstwa jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Przepisy upadłościowe mogą wydawać się trudne, zwłaszcza dla osób, które na co dzień nie mają z nim do czynienia. Branżowy żargon wydaje się być całkowicie niezrozumiały, a cała procedura nie do końca jasna. Sprawy nie ułatwia także wiele mitów krążących w internecie i społeczeństwie nt. upadłości gospodarczej. Warto też zaznaczyć, że w prawie upadłościowym występują odmienne skutki dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarcza, a inne dla innych form prowadzenia działalności.
Wiele osób próbuje na własną rękę dokonywać czynności majątkowych, by zachować posiadane dobra i uchronić je przed sprzedażą przez syndyka. Nieznajomość przepisów prawa może wprowadzić w osłupienie w przypadku, gdy w postępowaniu upadłościowym zostanie poruszona kwestia nieskuteczności czy też nieważności takich czynności, a takie sytuacje są niezwykle częstym zjawiskiem.
Głównym celem otwarcia postępowania upadłościowego jest oddłużenie. Należy mieć na uwadze, iż postępowanie upadłościowe jest procesem sądowym i wymaga znacznego stopnia formalizmu i terminowości. Niezachowanie wymogów formalnych lub niedotrzymanie zawitych terminów może zniweczyć cel przeprowadzenia postępowania upadłościowego.
W naszej pracy kierujemy się nadrzędnym celem jakim jest pomoc przedsiębiorcom w trudnych sytuacjach. Jak możemy Tobie pomóc? Zostaw swój kontakt, a niezwłocznie skontaktujemy się z Tobą.