Action – powrót do korzeni
Tegoroczne lato dla firmy Action z pewnością nie należało do łatwych. 1 sierpnia na wniosek firmy otwarto postępowanie sanacyjne, co podyktowane było potrzebą ochrony praw i interesów spółki, jej kontrahentów i akcjonariuszy.
Na zorganizowanym przez firmę spotkaniu dla partnerów spółki mogli oni dowiedzieć się, jaki ma ona plan na restrukturyzację. Jak często wspominano podczas spotkania, polskie prawo restrukturyzacyjne funkcjonuje zaledwie od początku bieżącego roku. Tym samym Action SA jest jednym z pierwszych tak dużych podmiotów gospodarczych, wobec którego jest ono stosowane. Władze spółki jej aktualną sytuację biorą za przyczynek do zmian, które są niezbędne dla utrzymania jej konkurencyjności na polskim rynku dystrybucji. Wracając do źródeł, firma chce znacznie większą uwagę poświęcić zaproponowaniu odpowiedniej oferty małym i średnim niezależnym sklepom, tak aby miały one szanse w nierównej walce cenowej z sieciami handlowymi i rynkiem e-commerce.
Aby dowiedzieć się więcej o polskim prawie restrukturyzacyjnym, goście mieli okazję wysłuchać prelekcji Macieja Rocha Pietrzaka – prezesa zarządu i doradcy restrukturyzacyjnego w PMR Restrukturyzacje. Na prostych przykładach omówił on polskie prawo restrukturyzacyjne oraz przebieg podobnych procesów na świecie, a swoimi odpowiedziami rozwiewał wątpliwości gości.
Menu
Zobacz również
- Grupa Volkswagen wciąż zmaga się z kryzysem w łańcuchach dostaw
- Co czwarty pracownik w fabryce silników elektrycznych w Tarnowie straci pracę
- Na skutek kryzysu mikrofirmy szukają finansowania z zewnątrz
- Pełne magazyny, puste portfele – tak wygląda obecna sytuacja polskich rolników
- Polacy zamykają i zawieszają firmy
- Kryzys w branży transportowej
- Kryzys po cichu uderza w zakłady mleczarskie
- Branża drzewna alarmuje, że na rynku polskiego drewna panuje kryzys
- Potężny kryzys na rynku mieszkaniowym
- Przez polską gastronomię przechodzi tsunami
dowiedz się więcej»