Chcę uniknąć ogłoszenia upadłości

Prowadzenie działalności gospodarczej często wiąże się ze sporym dyskomfortem, ryzykiem, często także utrudnia przedsiębiorcom normalne funkcjonowanie.

Zwykle upadłość firmy to rezultat długotrwałego procesu, który można przewidzieć. Kluczem do uchronienia się przed upadłością jest sprawowanie bieżącej kontroli nad finansami przedsiębiorstwa i podejmowanie odpowiedzialnych decyzji. Oto kilka porad, co zrobić, aby nie ogłosić upadłości:

1. Przeprowadź analizę sytuacji ekonomicznej Twojego przedsiębiorstwa

2. Skonsultuj się z doradcą restrukturyzacyjnym, który pomoże Ci zrozumieć procesy prawne związane z restrukturyzacją oraz przedstawią możliwości ochrony przed upadłością.

3. Przygotuj plan restrukturyzacji, który przedstawisz doradcy restrukturyzacyjnemu. Wspólnie podejmiecie decyzję o otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego.

4. Ustal z doradcą restrukturyzacyjnym możliwy termin obwieszczenia otwarcia uproszczonego. postępowania restrukturyzacyjnego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami obwieszczenie otwarcia uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego wstrzymuje egzekucje.

5. Negocjuj z wierzycielami, w przypadku zaangażowania się w proces restrukturyzacji, wierzyciele mogą być bardziej skłonni do zawarcia ugody/układu i zawieszenia działań egzekucyjnych.

W sytuacji zbliżającej się upadłości firmy przede wszystkim należy zachować spokój i podejmowanie racjonalnych działań. Ważna jest także aktywność, poszukiwanie sposobu na spłatę zadłużenia. Bierność i unikanie kontaktu z wierzycielami jest najgorszym rozwiązaniem.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapraszamy do kontaktu. Umów się na bezpłatną konsultację. Również online.

Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.