Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Aktualności

PMR w mediach: 1640

Ratownicy Kerdosu stanęli na starcie

Sąd wyznaczył zarządcę postępowania sanacyjnego dla właściciela drogerii Dayli. Teraz do roboty mają wziąć się tymczasowi menedżerowie. Dobrze nie jest, a niejasności tylko przybywa, ale przynajmniej kończy się impas.

Tak wygląda sytuacja w Kerdosie (dawnej Hygienice), giełdowym operatorze sieci drogerii Dayli. W środę sąd wyznaczył zarządcę postępowania sanacyjnego w spółce, która nie spłaca długów i zamyka sklepy, ale stara się uratować przed likwidacją. Została nim kancelaria PMR Restrukturyzacje, zaangażowana również w postępowanie sanacyjne w innej giełdowej czarnej owcy, czyli Hawe Telekom z grupy Hawe.

– Naszą rolą jest sprawne administrowanie postępowanie, o działalność operacyjną spółki mają się troszczyć tymczasowi menedżerowie. Kluczowe jest pozyskanie finansowania dla spółki, co można zrobić na kilka sposobów. W grę wchodzi oczywiście sprzedaż aktywów albo pozyskanie inwestora, a w skrajnym przypadku konwersja zadłużenia na akcje. Nawet gdyby Kerdos przestał prowadzić działalność, to wydaje się, że jego likwidacja nie byłaby dobrym krokiem. Spółka ma wartość – miejsce na giełdzie i tarczę podatkową do wykorzystania – mówi Maciej Roch Pietrzak, prezes PMR Restrukturyzacje.

Materiał ukazał się w gazecie:

dnia 13 maja 2016:
» Ratownicy Kerdosu stanęli na starcie

PMR w mediach

9+
lat na rynku

100+
postępowań

1000+
klientów

Formularz kontaktowy

  Administratorem Państwa danych osobowych, które zostały umieszczone w formularzu kontaktowym, jest PMR Restrukturyzacje S.A. z siedzibą w Warszawie. Przekazane dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na Państwa zapytanie. Informacje o Państwa prawach, podstawie prawnej przetwarzania danych osobowych oraz okresie ich przechowywania »znajdują się tutaj.

  Zadzwoń:
  +48 22-30-05-105
  +48 22-30-05-106 (fax)

  Napisz:
  kancelaria@pmr-restrukturyzacje.pl

  Odwiedź nas:
  ul. Prosta 70
  00-838 Warszawa

  Godziny przyjęć interesantów:
  Pon-Pią: 9:00 - 13:00
  Środa: 13:00 - 16:00

  Znajdź nas na Facebooku

  Znajdź nas na Instagramie

  PMR Restrukturyzacje S.A. @ 2024

  pl_PLPolish