Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Aktualności

PMR w mediach: 1640

Restrukturyzacja – państwo pomoże firmom

Weszły w życie korzystne dla przedsiębiorców zmiany w praie restrukturyzacyjnym. Umożliwiają uzyskanie pomocy finansowej państwa (np. rozłożenie na raty spłaty zaległych podatów i ZUS-u) jeszcze przed rozpoczęciem postępowania restrukturyzacyjnego.

Dotychczas pomocy publicznej dla firm można było udzielać tylko w wyjątkowych sytuacjach, po uzyskaniu zgody Komisji Europejskie. Dzięki nowym przepisom nie będzie ona konieczna.

Pomoc na ratowanie lub tymczasowe wsparcie może być udzielona tylko w formie pożyczki. Będą mogli ubiegać się o nią jedynie przedsiębiorcy, wobec których nie toczy się postępowanie restrukturyzacyjne. Wsparcie ma pomóc im w odzyskaniu płynności finansowej i dać czas na opracowanie planu naprawczego. Inna forma pomocy jest przeznaczony na zrealizowanie planu restrukturyzacji. TAkie wsparcie może mieć formę pożyczki, ale także dopłaty, objęcia akcji, obligacji lub udziałów.

O pomoc będą mogli się ubiegać zarówno przedsiębiorcy objęci postępowaniem restrukturyzacyjnym, jak i ci, wobec których nie jest ono prowadzone.

Według PMR Restrukturyzacje to oczekiwana przez biznes zmiana – dotychczas wierzyciele państwowi nie chcieli rozkładać zadłużenia na raty.

– Ta nowelizacja była bardzo oczekiwana przez firmy znajdujące się w restrukturyzacji jak i przez ich zarządców. Wierzyciele państwowi nie chcieli rozkładać zadłużenia na raty, uzasadniając to niedozwoloną pomocą publiczną. A nie ma udanej restrukturyzacji bez finansowania jej – komentuje Małgorzata Anisimowicz, doradca restrukturyzacyjny z kancelarii PMR Restrukturyzacje.
Materiał ukazał się w serwisie crn.pl:

dnia 22 stycznia 2018:
» Państwo pomoże firmom w kłopotach

PMR w mediach

9+
lat na rynku

100+
postępowań

1000+
klientów

Formularz kontaktowy

  Administratorem Państwa danych osobowych, które zostały umieszczone w formularzu kontaktowym, jest PMR Restrukturyzacje S.A. z siedzibą w Warszawie. Przekazane dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na Państwa zapytanie. Informacje o Państwa prawach, podstawie prawnej przetwarzania danych osobowych oraz okresie ich przechowywania »znajdują się tutaj.

  Zadzwoń:
  +48 22-30-05-105
  +48 22-30-05-106 (fax)

  Napisz:
  kancelaria@pmr-restrukturyzacje.pl

  Odwiedź nas:
  ul. Prosta 70
  00-838 Warszawa

  Godziny przyjęć interesantów:
  Pon-Pią: 9:00 - 13:00
  Środa: 13:00 - 16:00

  Znajdź nas na Facebooku

  Znajdź nas na Instagramie

  PMR Restrukturyzacje S.A. @ 2024

  pl_PLPolish