Restrukturyzacja spółki giełdowej. Jak ją przeprowadzić?

Spółki, które najmocniej ucierpiały w wyniku kryzysu i utraciły płynność finansową, mogą jednak skorzystać z gotowych narzędzi naprawczych, takich jak uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne. Eksperci PMR Restrukturyzacje i Kancelarii FKK tłumaczą czym restrukturyzacja spółki giełdowej wyróżnia się na tle pozostałych postępowań.

– Nie wszystkie spółki giełdowe posiadają wystarczająco mocne zaplecze, kapitał, zespół i doświadczenie, by poradzić sobie z tak gwałtownym kryzysem. W momencie destabilizacji ekonomicznej i zagrożenia płynności finansowej mogą one jednak skorzystać z gotowych narzędzi naprawczych, takich jak np. uproszczona restrukturyzacja – wskazuje Małgorzata Anisimowicz, prezes zarządu PMR Restrukturyzacje.

Małgorzata Anisimowicz – kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny i prezes zarządu PMR Restrukturyzacje udzieliła komentarza do publikacji w miesięczniku My Company Polska poświęconej tematyce zatorów płatniczych.

Artykuł ukazał się w miesięczniku „My Company Polska”, wydanie 02/2021 autor: Robert MierwińskiZapraszamy do zapoznania się z jego pełną wersją:» Restrukturyzacja spółki giełdowej. Jak ją przeprowadzić?