Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Aktualności

PMR w mediach: 1640

Upadłość konsumencka – rośnie liczba zgłoszeń upadłości

Coraz więcej osób decyduje się skorzystać z upadłości konsumenckiej. I jest to, że przybywa ludzi, którzy w trudnej sytuacji finansowej decydują się na taki krok to zasługa prawa, które obecnie pozwala zacząć wszystko niemal od początku. Ponad 5 tys. upadłości ogłoszono już w tym roku. To już ponad dwa razy więcej niż w poprzednim roku.

Zdaniem ekspertów PMR Restrukturyzacje S.A. stały wzrost liczby wniosków o upadłość konsumencką składanych w Polsce to trend naturalny, normalny i pożądany. Ich zdaniem średnioroczna liczba upadłości konsumenckich w Polsce powinna oscylować na poziomie około 50 tys. W znacznie bardziej zamożnych i dwukrotnie większych Niemczech liczba upadłości konsumenckich oscyluje wokół 100 tys. rocznie.

Upadłość konsumencka pozwala ludziom wyjść z kłopotów, gdy wpadali w spiralę długów. Nawet jeżeli ich mieszkanie zostanie sprzedane (co obecnie nie zawsze się dzieje), to sąd przeznacza część z uzyskanej kwoty na roczny lub dwuletni czynsz, by dłużnik nie wylądował na bruku.. A na spłatę zobowiązań, które w po jakimś czasie mogą zostać umorzone, nie jest zabierane wszystko co się posiada.

– Upadłość konsumencka to dla wielu ludzi bardzo dobra wiadomość, to nowy start, poprawa warunków życia i powrót do normalności. Wniosków o upadłość przybywa, gdyż rośnie świadomość Polaków na ten temat.
– mówi Małgorzata Anisimowicz, prezes PMR Restrukturyzacje S.A.
Materiał ukazał się w serwisie:

dnia 29 listopada 2016:
» Upadłość konsumencka: przybywa zgłoszeń upadłości

PMR w mediach

9+
lat na rynku

100+
postępowań

1000+
klientów

Formularz kontaktowy

  Administratorem Państwa danych osobowych, które zostały umieszczone w formularzu kontaktowym, jest PMR Restrukturyzacje S.A. z siedzibą w Warszawie. Przekazane dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na Państwa zapytanie. Informacje o Państwa prawach, podstawie prawnej przetwarzania danych osobowych oraz okresie ich przechowywania »znajdują się tutaj.

  Zadzwoń:
  +48 22-30-05-105
  +48 22-30-05-106 (fax)

  Napisz:
  kancelaria@pmr-restrukturyzacje.pl

  Odwiedź nas:
  ul. Prosta 70
  00-838 Warszawa

  Godziny przyjęć interesantów:
  Pon-Pią: 9:00 - 13:00
  Środa: 13:00 - 16:00

  Znajdź nas na Facebooku

  Znajdź nas na Instagramie

  PMR Restrukturyzacje S.A. @ 2024

  pl_PLPolish