Biznes w obliczu wyzwań

Czwarta fala COVID-19 zagraża nie tylko zdrowiu Polaków, jest ona też dużym wyzwaniem dla biznesu. Od początku pandemii liczne obostrzenia gospodarcze postawiły firmy w nowej i nietypowej rzeczywistości. Ponadto rosnące ceny czy wzrost wynagrodzeń za pracę specjalistów nie pomagają prowadzić biznesu, a często przyczyniają się wręcz do upadku przedsiębiorstw. Coraz częściej mówi się o tym, że czeka nas fala postępowań restrukturyzacyjnych firm w Polsce, mających na celu ratowanie biznesów. Warto więc, by firmy znajdujące w obliczu restrukturyzacji aktywnie szukały rozwiązań, które pomogą przejść im przez ten proces i zminimalizują koszty inwestycyjne. (…)
Rosnące koszty prowadzenia działalności to dziś jeden z głównych powodów poważnych kłopotów finansowych firm, a co za tym idzie – rosnącej skali ich upadłości. Wkrótce liczba przedsiębiorstw dotkniętych tymi problemami może sięgnąć kilku tysięcy (spółka PMR Restrukturyzacje przewiduje, że liczba niewypłacalności sięgnie w najbliższym czasie od 2 do 4 tysięcy). Obecnie czwarta fala pandemii i ryzyko ponownego zamykania poszczególnych sektorów gospodarki może oznaczać prognozy wzrostu w tym obszarze.

Artykuł ukazał się w formie papierowej w Gazecie Finansowej:dnia 14 stycznia 2022 r. Zapraszamy do zapoznania się z jego pełną wersją:Gazeta Finansowa, Wydanie papierowe: 02/2022