Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Aktualności

PMR w mediach: 1640

Nowe Prawo Restrukturyzacyjne – nie można teraz spocząć na laurach

Komentarz eksperta:
„Polityka Nowej Szansy i ściśle związane z nią Prawo Restrukturyzacyjne – to dwa duże kroki w kierunku zmiany filozofii podejścia do niewypłacalności. Zmiany kultury likwidacji na kulturę restrukturyzacji. Dwa duże, ale jednak dopiero pierwsze kroki. Przed nami jeszcze dużo pracy, by zmienić mentalnie przedsiębiorców, aby dużo częściej i na możliwie najwcześniejszych etapach kryzysu stosowali narzędzia z szerokiego wachlarza nowych procedur restrukturyzacyjnych.

By zmienić również podejście sędziów, aby z większą wrażliwością, a mniejszym formalizmem podchodzili do spraw restrukturyzacyjnych jako spraw „żywej gospodarki”, dla której czasem dwa dni to być albo nie być biznesu – a nie jak do spraw mających na celu nieuchronne, acz nierychliwe wymierzenie sprawiedliwości, gdzie wydanie orzeczenia w miesiąc to wręcz „mgnienie oka”.

Zmiany wymaga również postrzeganie syndyków z dotychczasowego „likwidatora” – na faktycznie skutecznego ” doradcę restrukturyzacji”. Działania te będą więc wymagały jeszcze dużego nakładu pracy i środków finansowych na szkolenia, na niezbędną kampanię społeczną, ale i na badania nad problematyką restrukturyzacji i upadłości, na stworzenie dobrych praktyk i standardów zawodowych.

Stąd też gratulując wszystkim dużego sukcesu, jakim jest ustanowienie nowego prawa restrukturyzacyjnego, apeluję jednocześnie do Resortów – Ministerstwa Sprawiedliwości i Ministerstwa Gospodarki, ale i Skarbu Państwa czy Finansów, by nie „spoczęły na laurach” i kontynuowały wysiłek, mający na celu skuteczne wdrożenie procedur restrukturyzacyjnych, bodźców finansowych i fiskalnych, stymulujących szybszą i efektywniejszą restrukturyzację polskich przedsiębiorstw.

Materiał ukazał się w serwisie:

dnia 12 czerwca 2015:
» Przyjęcie Prawa Restrukturyzacyjnego i obszerne zmiany w Prawie Upadłościowym

PMR w mediach

9+
lat na rynku

100+
postępowań

1000+
klientów

Formularz kontaktowy

  Administratorem Państwa danych osobowych, które zostały umieszczone w formularzu kontaktowym, jest PMR Restrukturyzacje S.A. z siedzibą w Warszawie. Przekazane dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na Państwa zapytanie. Informacje o Państwa prawach, podstawie prawnej przetwarzania danych osobowych oraz okresie ich przechowywania »znajdują się tutaj.

  Zadzwoń:
  +48 22-30-05-105
  +48 22-30-05-106 (fax)

  Napisz:
  kancelaria@pmr-restrukturyzacje.pl

  Odwiedź nas:
  ul. Prosta 70
  00-838 Warszawa

  Godziny przyjęć interesantów:
  Pon-Pią: 9:00 - 13:00
  Środa: 13:00 - 16:00

  Znajdź nas na Facebooku

  Znajdź nas na Instagramie

  PMR Restrukturyzacje S.A. @ 2024

  pl_PLPolish