Ważne informacje o upadłości konsumenckiej w Polsce

Specjaliści PMR Restrukturyzacje S.A. na bieżąco śledzą statystyki dotyczące postępowań upadłości konsumenckich oraz oceniają możliwości jakie daje ustawa Prawo Upadłościowe.

„Ustawa daje możliwości dla konsumentów, którzy poprzez niezależne od nich okoliczności do tej pory nie mieli szans wyjścia z sytuacji w której się znaleźli. To realna pomoc dla tysięcy ludzi w Polsce, którzy nie są w stanie spłacić swoich zobowiązań. Osoby te często żyją w „szarej strefie” a chcą pracować i żyć normalnie”,
– mówi Małgorzata Anisimowicz, prezes PMR Restrukturyzacje S.A.

Poniżej materiał video wyemitowany w TVP1 dnia 12 grudnia 2016 r. w programie „Chodzi o pieniądz”, w którym mecenas Maciej Pietrzak mówi o upadłości konsumenckiej w Polsce:

(kliknij miniaturkę, aby obejrzeć)

Statystyki upadłości konsumenckich opracowywane przez PMR Restrukturyzacje S.A. były omawiane niedawno również m.in. na łamach Rzeczpospolitej:

» Upadłość konsumencka: przybywa zgłoszeń upadłości

oraz portalu Gazety Polskiej:

» Jest szansa dla frankowiczów, choć…

Specjaliści PMR estymują, że w ciągu najbliższych miesięcy czeka nas dynamiczny wzrost liczby wniosków o upadłość konsumencką spowodowany rosnącą wiedzą na temat tego narzędzia oddłużania wśród osób fizycznych. Z obecnego poziomu rocznego ponad 5 tys. (2016 r.), w ciągu kilku lat osiągniemy poziom około 50 tys.

Materiał ukazał się w telewizji TVP1 w programie „Chodzi o pieniądze”:

dnia 12 grudnia 2016:
» Zobacz materiał w serwisie VOD TVP1 – „Chodzi o pieniądz”