Jak sprawdzić, czy firma już jest w kryzysie

Twoja firma znajduje się w trudnej sytuacji? Nie wiesz, jakie są przyczyny tego, że masz straty finansowe, a podejmowane przez ciebie działania nie przynoszą oczekiwanych efektów? A może stoisz przed koniecznością przeprowadzenia restrukturyzacji? Brakuje ci wiedzy, jak to zrobić i obawiasz się bankructwa? W tej sytuacji warto wziąć pod uwagę udział w programie „System wczesnego ostrzegania (SWO)”, prowadzonym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Do trzeciej edycji naboru mogą zgłaszać się małe i średnie firmy. Każdy przedsiębiorca ma szansę na dofinansowanie w wysokości 18,5 tys. zł. Może przeznaczyć je m.in. na szkolenia i usługi doradcze. Pieniądze pochodzą w programu Wiedza Edukacja Rozwój. Budżet projektu to ok. 42 mln zł.
Małgorzata Anisimowicz, prezes spółki PMR Restrukturyzacje, zwraca uwagę, że programy takie jak SWO chronią przedsiębiorstwa przed upadłością.
– Bardzo ważne jest to, aby właściciel firmy wiedział, jak na bardzo wczesnym etapie rozpoznać symptomy zagrożenia niewypłacalnością i jakie procedury wdrożyć, aby nie eskalować kłopotów. Chodzi o to, aby firma nie czekała do momentu, w którym nie pozostanie już nic innego niż złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości – mówi Małgorzata Anisimowicz.

Publikacja w serwisie oraz na łamach papierowego wydania dziennika Puls Biznesu z komentarzem eksperckim Małgorzaty Anisimowicz, prezes zarządu PMR Restrukturyzacje i kwalifikowanego doradcy restrukturyzacyjnego

Artykuł ukazał się w dzienniku Puls Biznesu, Wydanie papierowe: 09/2022 (6018), dnia 16 stycznia 2022 r. Zapraszamy do zapoznania się z jego pełną wersją:»Jak sprawdzić, czy firma już jest w kryzysie