Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Aktualności

PMR w mediach: 1640

Okiem eksperta. Czy nowa procedura restrukturyzacji rzeczywiście pomogła firmom?

Uproszczona restrukturyzacja, wprowadzona wraz z ustawą z 19 czerwca br. miała z założenia pomóc firmom w wyjściu z największych problemów, jakie wniknęły z koronakryzysu. Czy tak się stało?
Oto ocena ekspertki, Małgorzaty Anisimowicz, prezes zarządu PMR Restrukturyzacje.

Uproszczona restrukturyzacja okazała się jednak narzędziem skrojonym na miarę obecnych czasów, w których trzeba działać przede wszystkim szybko i efektywnie. W przypadku gwałtownej utraty płynności, tylko natychmiastowa reakcja i błyskawicznie przeprowadzone postępowanie naprawcze mogą pomóc firmie w powrocie na właściwe tory.

Dzięki zminimalizowaniu liczby procedur uproszczone postępowanie restrukturyzacyjna stało się najbardziej wydajnym i skutecznym narzędziem naprawczym dla firm znajdujących się kryzysie. Warto wspomnieć, że w ostatnich miesiącach jest to najpopularniejsze i najczęściej wybierane rozwiązanie spośród wszystkich rodzajów postępowań restrukturyzacyjnych. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka.W przeciwieństwie do pozostałych rodzajów postępowań, uproszczona restrukturyzacja toczy się w przeważającej mierze poza sądem, a dłużnik sam wytycza nadzorcę i podpisuje z nim umowę(…)

Artykuł ukazał się w serwisie internetowym MyCompanyPolska.pl:dnia 26 listopada 2020 r. Zapraszamy do zapoznania się z jego pełną wersją:» Okiem eksperta. Czy nowa procedura restrukturyzacji rzeczywiście pomogła firmom?

PMR w mediach

9+
lat na rynku

100+
postępowań

1000+
klientów

Formularz kontaktowy

  Administratorem Państwa danych osobowych, które zostały umieszczone w formularzu kontaktowym, jest PMR Restrukturyzacje S.A. z siedzibą w Warszawie. Przekazane dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na Państwa zapytanie. Informacje o Państwa prawach, podstawie prawnej przetwarzania danych osobowych oraz okresie ich przechowywania »znajdują się tutaj.

  Zadzwoń:
  +48 22-30-05-105
  +48 22-30-05-106 (fax)

  Napisz:
  kancelaria@pmr-restrukturyzacje.pl

  Odwiedź nas:
  ul. Prosta 70
  00-838 Warszawa

  Godziny przyjęć interesantów:
  Pon-Pią: 9:00 - 13:00
  Środa: 13:00 - 16:00

  Znajdź nas na Facebooku

  Znajdź nas na Instagramie

  PMR Restrukturyzacje S.A. @ 2024

  pl_PLPolish